bez driny, budeš bez buriny

Buzzin 7,5g

1,67 s DPH 1,39 € bez DPH
Postrekový selektívny herbicíd vo forme vo vode dispergovateľných granúl určený na ničenie dvojklíčnolistových burín v porastoch zemiakov.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT679
EAN:
8586002980264

Buzzin 7,5g

BUZZINVýrobca: Sharda Europe b.v.b.a., BelgickoKategória: Selektívne herbicídy Postrekový selektívny herbicíd vo forme vo vode dispergovateľných granúl určený na ničenie dvojklíčnolistových burín v porastoch zemiakov.BUZZIN je selektívny herbicíd určený na ničenie dvojklíčnolistových burín. BUZZIN obsahuje účinnú látku metribuzin.Prípravok je absorbovaný koreňmi, ale tiež listami a je translokovaný akropetálne cez xylém. Inhibuje fotosyntézu.Herbicídny účinok trvá 4-6 týždňov a závisí od druhu pôdy, pôdnej vlhkosti a teploty. Za priaznivého teplého počasia sa účinok prípravku prejaví rýchlejšie než za chladného počasia.BUZZIN je pôdny herbicíd, ktorý ničí už klíčiace rastlinky burín, a tak inhibuje ich rast až do neskorého leta.POKYNY PRE APLIKÁCIUMaximálna povolená dávka: 1 x 0,75 kg/ha za sezónu.ZemiakyPrípravok BUZZIN môžte aplikovať dvoma spôsobmi.1) Aplikujte len preemergentne (pred vzídením zemiakov) v dávke 7,5 g na 100 m22) Aplikujte v dávke 4,5 g na 100 m2 preemergentne (pred vzídením zemiakov) a následne 3,0 g na 100 m2 skoro postemergentne (po vzídení zemiakov).Najvýhodnejšie je aplikovať prípravok na dobre usadnuté riadky tesne pred vzídením zemiakov.Vlhkosť pôdy v čase aplikácie nie je dôležitá, avšak dostatočné zrážky po ošetrení majú priaznivý účinok.Trvanie účinku BUZZIN je dlhodobejšie. V období zberu zemiakov je už BUZZIN natoľko rozložený, že nemôže ovplyvniť následné plodiny.Postemergentne (po vzídení zemiakov) aplikujte pri výške zemiakov do 12 cm, buriny musia byť v skorých rastových štádiách, najviac však v 2 pravých listoch (BBCH 12).Dávka vody 10 l.OPATRENIA PROTI VZNIKU REZISTENCIEBUZZIN obsahuje účinnú látku metribuzin, ktorá patrí do skupiny triazinónov, podľa HRAC do skupiny C1, jej účinok spočíva v inhibícii fotosyntézy na úrovni fotosystému II.Pre zabránenie vzniku rezistencie odporúčame použitie herbicídov s rôznym mechanizmom účinku. Maximálny počet aplikácií prípravku počas sezóny je 2×.

Parametre

Hmotnosť 0,0075 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.