bez driny, budeš bez buriny

Cabrio Top 20g

2,45 s DPH 2,04 € bez DPH
Dá sa flexibilne použiť proti mnohým patogénnym hubám vo vinohradníctve: proti peronospóre, múčnatke, čiernej škvrnitosti, červenej spále, bielej hnilobe a plesni sivej – botrytíde.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT826
EAN:
8586002986426

Cabrio Top 20g

Fungicídny prípravok s novou účinnou látkou metiram+pyraclostrobin (pre rok 2007) proti peronospóre a múčnatke viniča. Má vedľajší účinok aj proti ďalším hubovým chorobám ako je botrytída (pleseň sivá), biela hniloba, čierna škvrnitosť a iné.

Podľa vzoru prírody výskumníci spoločnosti BASF vyvinuli novú účinnú látku: F500 (pyraclostrobin), ktorá je obsiahnutá v prípravku Cabrio Top. Je širokospektrálna a dá sa flexibilne použiť proti mnohým patogénnym hubám vo vinohradníctve: proti peronospóre, múčnatke, čiernej škvrnitosti, červenej spále, bielej hnilobe a plesni sivej – botrytíde. Pri pestovaní viniča rozhodujú o kvalite hrozna dve najdôležitejšie choroby, peronospóra a múčnatka. Tieto dokážu celkom znehodnotiť prácu aj dobrého vinohradníka. Doposiaľ nebol na našom trhu v ponuke žiadny fungicíd, ktorý by účinkoval dokonale na obidve choroby. Chceme Vám preto ponúknuť nový univerzálny fungicíd proti uvedeným chorobám – Cabrio Top. Cabrio Top je kombinovaný dvojzložkový fungicíd zo skupiny strobilurínov s translaminárnym a lokálne systémovým účinkom proti hubovým chorobám viniča. Cielená ochrana je zameraná hlavne voči múčnatke a peronospóre. Vynikajúco účinkuje aj pri vysokom infekčnom tlaku na obidve choroby škodiace na listoch aj na bobuliach. Okrem uvedených chorôb veľmi dobre účinkuje proti červenej spále, čiernej škvrnitosti viniča a má dobrý účinok aj proti botrytíde.

Účinná látka: pyraclostrobin (50g/kg) + metiram (550g/kg) Formulácia: vodorozpustný granulát Spôsob účinku: preventívny

Systém účinku: hĺbkový (čiastočne systémový) + kontaktný

Aplikačný termín: začiatok kvitnutia až do uzatvárania strapcov

Počet aplikácií za sezónu: max. 3 krát, max. 2 krát po sebe

Ochranná lehota: 35 dní

VÝHODY POUŽITIA: - dosahuje spoľahlivú účinnosť proti múčnatke aj proti peronospóre

– istota účinku aj pri vysokom infekčnom tlaku

– taktiež dostatočne účinkuje proti čiernej škvrnitosti, červenej spále, botrytíde

– dlhotrvajúci účinok prípravku – kombinácia účinných látok zamedzuje vzniku rezistencie

– šetrný voči užitočným organizmom a vhodný do integrovaných systémov pestovania

– granulovaná formulácia umožňuje ľahké dávkovanie

 

Parametre

Hmotnosť 0,02 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.