bez driny, budeš bez buriny

Florasin horčík 1000ml

3,72 s DPH 3,10 € bez DPH
Hnojivo je určené na výživu rôznych poľnohospodárskych plodín, predovšetkým na predchádzanie a liečenie nedostatku prístupného horčíka.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT7976
EAN:
8589002986600

Florasin horčík 1000ml

Špeciálne horečnaté kvapalné hnojivo v koncentrovanej forme je určené na výživu rôznych poľnohospodárskych plodín, predovšetkým na predchádzanie a liečenie nedostatku prístupného horčíka. Používa sa ako listové hnojivo, môže sa však použiť aj na zálievku do pôdy.

Aj proti tigrovitosť na trávach (prejavuje žltozelenými pozdlžnými pásikmi v listoch). Špeciálne horečnaté kvapalné hnojivo v koncentrovanej forme. Používa sa ako listové hnojivo, môže sa však použiť aj na zálievku do pôdy.

Zloženie:

Vo vode rozpustného horčíka 5%; dusíka 13%; vo vode rozpustnej síry 10%

Dávkovanie:

Max. 80 ml koncentrátu na 10 litrov vody pre jednorázovú aplikáciu. 30-40 ml na 10 litrov vody pre opakované postreky.

Aplikácia postrekom: Odporúča sa urobiť 4-6 postrekov v 10-14 dňových intervaloch. Posledný postrek je možné urobiť 3-4 týždne pred zberom úrody. Optimálna doba na aplikáciu je po olistení hneď na začiatku vegetačného obdobia. Postreky však nie je vhodné robiť v období kvitnutia rastlín. Najvhodnejšie je postrek realizovať v období vyššej relatívnej vlhkosti vzduchu (skoro ráno, večer, pri zamračenej oblohe), pri teplotách 15 až 21°C za bezvetria. Postrek je potrebné urobiť tak, aby bola dostatočne zmáčaná aj spodná strana listov prihnojovaných rastlín.

Aplikácia hnojivou zálievkou: 3-5 ml na 1 liter vody. Zálievku realizujte v počiatočnej fáze rastu, hlavne u rýchlenej zeleniny, pri pestovách priesad, viničových štepov a pod. Zálievka má byť bohatá a má sa opakovať v 10-14 dňových intervaloch.

Plošné dávkovanie: 20-40 ml vody na 10 m3. Objem vody na plošný postrek volíme tak, aby bolo možné zvolenú plošnú dávku aplikovať pri dodržaní predpísanej koncentrácie postreku.

Parametre

Hmotnosť 1,05 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.