bez driny, budeš bez buriny

Glyfogan Super 250ml

7,45 s DPH 6,21 € bez DPH
Nový systémový, neselektívny, totálny herbicíd určený na ničenie jednoročných a trvácich burín v poľnohospodárstve, v lesnom hospodárstve a na nepoľnohospodárskej pôde.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT553
EAN:
8586002980059

Glyfogan Super 250ml

Systémový neselektívny herbicíd vo forme koncentrátu riediteľného vodou určený na ničenie jednoročných a vytrvalých burín v poľnohospodárstve, lesnom hospodárstve a na nepoľnohospodárskej pôde.

Výhody použitia

nová vylepšená formulácia vyvinutá v Nemecku

široká registrácia

príjem výhradne zelenými časťami rastlín

v pôde nezanecháva žiadne rezíduá

výborný ekotoxikologický profil

Pôsobenie prípravku:

Glyfogan Super je neselektívny, totálny (ničí všetky porasty) listový herbicíd so systémovým účinkom. Rastliny ho prijímajú výhradne zelenými časťami a asimilačným prúdením je rozvádzaný do celej rastliny. Ničí všetky trváce a jednoročné rastliny. Nie je prijímaný koreňmi a nepôsobí na semená. Predpokladom úspešného zničenia trvácich burín je vytvorenie dostatočnej listovej plochy v období postreku, aby sa zabezpečil čo najväčší príjem účinnej látky do rastlín. Príznakmi účinku je postupné vädnutie, žltnutie, nekrotizácia zasiahnutých rastlín počas 10 – 14 dní. Za chladného a suchého počasia sa príznaky môžu prejaviť neskoršie. Účinok prípravku sa zvyšuje vyššou intenzitou svetla a vyššou relatívnou vlhkosťou vzduchu. Najvyššiu herbicídnu účinnosť dosiahnete pri aplikácii 1-2 dni po daždi, kedy je narušená vosková vrstvička na listoch burín.

Spôsoby aplikácie:

Na postupne vzchádzajúce buriny zo zásoby semien v pôde je potrebné postrek opakovať. Všeobecne platí zásada, že čím je menší použitý objem vody, tým vyššia je koncentrácia postrekovej kvapaliny a herbicídna účinnosť. Proti turancu kanadskému a pichliaču roľnému je najvhodnejšie ošetrovať v štádiu prízemnej ružice. Pri ostatných burinách aplikujte v plnom raste, pri výške burín 15–20 cm. V období s predpokladanými zrážkami, pridajte do postrekovej kvapaliny zmáčadlo (napr. Agrovital, Silwet Star), ktoré zvýši odolnosť proti zmytiu dažďom a zníži úlet postreku. Všetky kultivačné práce sa môžu robiť až v období, keď sa úplne objavia príznaky účinku, najskôr 10 - 14 dní po ošetrení.

Aplikácie na nepoľnohospodárskej pôde:

Železnice, odvodňovacie a zavlažovacie kanály, krajnice vozoviek, nepoľnohospodárska pôda a pod. Aplikujte počas celého vegetačného obdobia, najlepšie v čase plného rastu burín v dávke 30-60ml do 10L vody na 100m2. Vlhké a teplé počasie zvyšuje účinnosť herbicídneho zásahu.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.