bez driny, budeš bez buriny

GRAMOFLOR kvet.univerzál 10l žltý

2,82 s DPH 2,35 € bez DPH
Substrát je vyrobený z kvalitnej vrchovištnej rašeliny a obnoviteľných surovín pôvodom z lesného hospodárstva (Lignofibre®) a záhradníctva (kompost). Je obohatený expandovanou bridlicou pre lepšie prevzdušnenie koreňového balu. Optimálny pomer všetkých týchto komponentov zaisťuje rovnováhu medzi vodnou a vzdušnou kapacitou. Zdravý rast koreňov je predpokladom na rýchly rast nadzemnej časti rastliny a bohatej násade kvetov.
Obj. čislo:
AT4293
EAN:
4036682010200

GRAMOFLOR kvet.univerzál 10l žltý

Podrobný popis

Rozsah a spôsob použitia

Substrát je určený na výsadbu a pestovanie trvaliek, krov a stromov. Substrát nie je vhodný pre vresoviskové rastliny, napr. rododendrony. Predpokladom úspešného ujatia sa rastliny na novom stanovisku je príprava pôdy a výsadbovej jamy. Dôkladné prekyprenie okolitej pôdy podporí správne prekorenenie a dobrý prístup vzduchu ku koreňom rastlín. Jama by mala byť približne dvojnásobná než je koreňový bal vysadzovanej rastliny. Na vyplnenie jamy použite pôvodnú zeminu zmiešanú so substrátom v pomere 1:1. Pestované rastliny prihnojujeme podľa ich druhu a nárokov a podľa spôsobu pestovania.

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Substrát môže miestami dráždiť pokožku alebo sliznicu. Pri práci dodržiavajte základné hygienické pravidlá a používajte ochranné rukavice. Po práci umyte ruky vodou a mydlom a ošetrite reparačným krémom.

Prvá pomoc

Zasiahnuté miesta opláchnite prúdom studenej vody a následne ošetrite krémom. Pri zasiahnutí očí tieto preplachujte pod tečúcou vodou po dobu aspoň 5 minút. Pri požití a v prípade iných komplikácií vyhľadajte lekárske ošetrenie.

Skladovanie

Skladujte oddelene od potravín, v krytých priestoroch bez prieniku zrážkovej vody, vystavenia priamemu slnečnému žiareniu a vplyvu poveternostných podmienok. Odporúčaná teplota skladovania je do 20°C. Uchovávajte mimo dosah detí. 

Parametre

Hmotnosť 4,4 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.