bez driny, budeš bez buriny

Kaput green 1000ml

27,27 s DPH 22,72 € bez DPH
Postrekový herbicídny prípravok na ničenie jednoročných a vytrvalých burín
Výrobca:
Obj. čislo:
AT699
EAN:
8586002980400

Kaput green 1000ml

Postrekový herbicídny prípravok na ničenie jednoročných a vytrvalých burín v poľnohospodárstve. Účinná látka, obsah: glyphosate 360 g/l Upozornenie! Poškodzuje zdravie po požití, nadýchaní a styku s pokožkou a sliznicami! Chráňte pred deťmi a nepoučenými osobami! Riziko vyplývajúce z použitia prípravku pri dodržaní predpísanej dávky alebo koncentrácie je pre včely prijateľné. Riziko vyplývajúce z použitia prípravku pri dodržaní predpísanej dávky alebo koncentrácie je pre domáce, hospodárske a voľne žijúce zvieratá prijateľné. Pre ryby a ostatné vodné živočíchy silne jedovatý! Zabráňte ohrozeniu človeka a životného prostredia, postupujte podľa návodu na použitie. Pôsobenie prípravku: KAPUT je neselektívny listový herbicíd so systémovým účinkom. Rastlinami je prijímaný výhradne zelenými časťami a asimilačnými prúdmi rozvádzaný do celej rastliny. Touto translokáciou sa dosiahne aj zničenie podzemných častí viacročných burín. Nie je prijímaný koreňmi a nepôsobí na semená. Predpokladom úspešného ničenia vytrvalých a hlboko koreniacich burín je vytvorenie dostatočnej listovej plochy pre aplikáciou prípravku. Najlepší účinok vykazuje v dobe nasadenia kvetných pupeňov alebo po odkvitnutí. Prvé príznaky pôsobenia prípravku (zožltnutie až zhnednutie) sa prejavuje po 10 až 14 dňoch po aplikácii. Pri suchom alebo chladnom počasí sa príznaky pôsobenia môžu prejaviť neskôr. Účinok sa zvyšuje vyššou intenzitou svetla a naopak sa znižuje ak do 6 hodín po aplikácii zaprší. Všetky kultivačné práce je možné vykonávať až po prejavení sa príznaku účinku. Aplikáciu u obilnín vykonajte v dobe voskovej zrelosti t.j. 14-21 dní pred zberom v poľahnutých alebo silne zaburinených porastoch. Dávka vody: 200 l/ha. Na menších plochách je vhodné aplikovať prípravok mechanickým rozprašovačom. Prípravok KAPUT je veľmi vhodný na ničenie burín i na miestach, kde nie je možné použiť mechanické ničenie (okolo stien, plotov a podobne). Prípravok KAPUT je možné použiť aj na tzv. bodovú aplikáciu, a to pomocou knotového aplikátora alebo štetca, ktorým ho nanesiete na vegetačný vrchol buriny zriedený vodou 1:1.

Rozsah použitia a dávkovania prípravku v záhradníctve:
Plodina                    Škodlivý činiteľ          Dávka na 2 L vody     Čakacia lehota v dňoch     Povolené kombinácie a poznámky
jadroviny                   Turanec kanadský     20-30ml                                  28-35  
kôstkoviny                 Pýr                                30ml                                    28-35    
kôstkoviny                Pichliač                         30ml                                     28-35
kôstkoviny                Mlieče                          30ml                                      28-35
vinič                         Jednoročné buriny        20ml                                     28-35 
vinič                          Pýr,Trváce buriny         30ml                                     28-35
záhrady, chodníky    Nežiadúca vegetácia    50ml                     

Parametre

Hmotnosť 1,24 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.