bez driny, budeš bez buriny

Metarex M 100g

2,07 s DPH 1,73 € bez DPH
Návnadový prípravok vo forme granulátu na ničenie slimákov a slizniakov v záhrade. Pôsobenie: prípravok je zo skupiny karbamátov a je škodcami veľmi dobre prijímaný, je stály voči poveternostným vplyvom. Návod: používa sa v dávke 0,5g na m2 , maximálna dávka za rok 2,8g/m2.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT815
EAN:
8586002988574

Metarex M 100g

Metarex M 100g

Najvhodnejšia doba aplikácie v poobedňajších hodinách. Prípravok sa nesmie sypať na rastliny, ale okolo nich. Účinná látka metaldehyd 25g/kg.

METAREX M obsahuje horkú látku Bitrex, ktorá zabraňuje jeho konzumáciu deťmi a ďalšie repelenty zabraňujúce konzumáciu domácimi zvieratami (psy, mačky, sliepky...). Vzhľadom k vysokej homogenite granúl nevzniká pri jeho aplikácii prach. Granulovaná návnada na ochranu poľných plodín, zeleniny, ovocných rastlín, okrasných rastlín a skleníkových rastlín proti slimákom a slizniakom.

METAREX M sa vyznačuje veľmi vysokou atraktivitou pre slimáky a slizniaky, preto títo škodcovia ľahko nájdu návnadu (sú k nej prirodzene priťahovaný a dajú jej prednosť pred inou potravou) a veľmi rýchlo skonzumujú potrebnú smrteľnú dávku. 

Metarex je prípravok s vynikajúcimi návnadovými vlastnosťami a rýchlym, na teplote nezávislým pôsobením. Vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou proti dažďu a vlhkosti, čo je vzhľadom na aktivitu slimákov dôležitý predpoklad istoty zásahu.

ODPORÚČANIA PRE APLIKÁCIU.

POĽNOHOSPODÁRSKE PLODINY: Aplikáciu je možné vykonať pred vzchádzaním, a to najmä u náchylných plodín (napr. repka olejná) a pri očakávanom silnom výskyte škodcu, alebo po vzchádzaní plodín, avšak vždy bezprostredne po napadnutí, t.j. po zistení prvých poškodení na listoch na napadnutých rastlinách. Maximálne 2 aplikácie v priebehu vegetácie u ošetrovanej plodiny.

ZÁHRADNÉ KULTÚRY: V zeleninárstve a pri pestovaní jahôd je potrebné vykonať aplikáciu tak, aby neboli zasiahnuté kultúrne rastliny. Ošetrenie vykonajte na začiatku napadnutia rovnomerným rozhodením medzi pestovanými plodinami. Maximálne dve aplikácie v priebehu vegetácie u ošetrovanej plodiny. Aplikácia sa nesmie vykonávať vo vzdialenosti menšej než 10 metrov od vodných plôch. Pri dávkovaní 0,5 g/m2 vystačí obsah balenia na 100 m2. V záhradkách sa používa v dávke 0,5 g/m2. Najvhodnejšia doba aplikácie je v popoludňajších alebo večerných hodinách. V prípade, že návnada je do druhého dňa skonzumovaná bez zbytku, doporučuje sa vykonať ešte jedno ošetrenie, ktoré zabezpečí zničenie zostávajúcich slimákov. Na ochranu cenných kultúr sa doporučuje vytvoriť ochranný pás okolo kultúry široký asi 3-5 cm, do ktorého nasypeme príslušné množstvo prípravku (0,5 g/m2 ). Prípravok sa nesmie sypať priamo na rastliny, ale len na pôdu okolo nich. Vhodné je tiež obsýpanie ohrozených hriadok kvetov, zeleniny, parenísk, skleníkov a tiež posýpanie stolov a parapetov v skleníkoch v dávke 0,5 g/m2. Rastliny nesmú prísť do styku s prípravkom! Prípravok vylučuje odpudzujúcu vôňu pre domáce zvieratá!

METAREX M vykazuje vysokú mieru odolnosti voči vplyvom počasia (dážď, vlhko), ktorá zabezpečuje dlhodobú účinnosť/pôsobenie. Následné ošetrenie môže byť potrebné najmä vtedy, ak boli pelety spotrebované alebo v prípade keď sa vyskytnú noví škodcovia.

Parametre

Hmotnosť 0,1 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.