bez driny, budeš bez buriny

Mospilan 20SP 3x0,6g

1,95 s DPH 1,62 € bez DPH
Systémovo pôsobiaci insekticíd vo forme vodou rozpustného prášku
Výrobca:
Obj. čislo:
AT593
EAN:
8586002988994

Mospilan 20SP 3x0,6g

Mospilan 20SP 3x0,6g

Systémovo pôsobiaci insekticíd vo forme vodou rozpustného prášku. ÚČINNÁ LÁTKA: acetamiprid 20%. V balení je vodorozpustný sáčok bez nutnosti rozbalenia, stačí ho vhodiť do vody, v ktorej sa vodorozpustná fólia rozpustí spolu s prípravkom. Praktické, bezpečné a rýchle dávkovanie)Mospilan 20SP je systémovo pôsobiaci insekticíd zo skupiny neonikotinoidov. Pôsobí ako neurotoxikant, tzn. blokuje nikotínový receptor v postsynaptickej membráne nervového systému živočíšnych škodcov. Prípravok pôsobí systémovo aj translaminačne, prechádza celým profilom listu. Účinkuje ako kontaktný a požerový jed vo veľmi nízkych dávkach, má relatívne rýchle počiatočné pôsobenie v poraste. Vyniká dlhodobým a vyrovnaným reziduálnym účinkom proti širokému spektru živočíšnych škodcov rozhodujúcich poľnohospodárskych plodín. Vyniká dlhodobým a vyrovnaným reziduálnym účinkom proti širokému spektru živočíšnych škodcov rozhodujúcich poľnohospodárskych plodín. Mospilan 20 SP je veľmi flexibilný k vyššej teplote v priebehu aplikácie, v rastline je rozvádzaný akropetálne (nahor, do novo narastajúcich listov), nie ku koreňom. Pre lepšiu penetráciu do porastu je odporúčané podľa podmienok a plodiny použitie so zmáčadlom (zelenina, strukoviny). Pozor na včely, čmeliaky, postrekujte podvečer, keď už nelietajú.

 

Plodina Škodlivý činiteľ Koncentrácia v % Do 10 litrov vody na 100m2 Čakacia lehota v dňoch Povolené kombinácie a poznámky
zemiaky Pásavka zemiaková   0,6g 14  
paprika Vošky na paprike   1g 7 dní pri zistení
rajčiak Molica Skleníková na rajčiakoch   2,5g 10 dní postrek pri zistení škodcu
jablone Obaľovač jablčný (1. generácia)   2,5g 14 dní postrek na začiatku výskytu, podľa potreby zopakujte
jablone Obaľovač jablčný (2. generácia)   2,5g 14 dní postrek na začiatku výskytu, podľa potreby zopakujte
slivky Obaľovač slivkový (1. generácia)   2,5g 14 dní postrek na začiatku výskytu, podľa potreby zopakujte
čerešne Vrtivka čerešňová   2g 14 dní postrek na začiatku výskytu, podľa potreby zopakujte
jablone Vošky na ovocných drevinách   1,25g 14 dní postrek na začiatku výskytu, podľa potreby zopakujte

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.