bez driny, budeš bez buriny

Nissorun 10WP 500ml rozpr.

3,10 s DPH 2,58 € bez DPH
Selektívny kontaktný akaricíd vo forme dispergovateľného prášku k ničeniu roztočcov v chmeli, viniči, okrasných rastlinách, okrasných drevinách, jadrovinách a kôstkovinách.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT692
EAN:
8586002983234

Nissorun 10WP 500ml rozpr.

Účinná látka: hexythiazox – 10%
Upozornenie:

  • zdraviu škodlivý pri požití
  • dráždi pokožku, sliznice, oči a dýchacie orgány
  • jedovatý pre vodné organizmy, môže vyvolať dlhodobé škodlivé účinky vo vodnom prostredí
  • pre včely relatívne neškodný
  • prípravok nesmie byť použitý inak, ako je uvedené v návode
  • hránte pred deťmi a nepoučenými osobami


Doba použitia: 3 roky od dátumu výroby

Formulácia: dispergovateľný prášok rozpustný vo vode

Aplikačné údaje:
CHMEĽ: Odporúčaný pre preventívnu aplikáciu na lokalitách s každoročným vysokým výskytom roztočca (aj možnosť ošetrenia len okrajových a kotviacich radov) alebo kuratívne pri prvom zistenom výskyte roztočca na spodných chmeľových listoch (zvyčajne od konca mája do polovice júna), z hľadiska dlhodobej reziduálnej účinnosti 50-70 dní a pomalšieho odbúravania z ošetreného porastu však najneskôr do začiatku kvitnutia chmeľu. V závislosti na výške chmeľu sa používa 15-20l postrekovej kvapaliny na 100m2, v každom prípade je nutné dodržať koncentráciu 0,05%, t.j. 7,5 – 10g prípravku na 100m2. Zhruba o 7-10 dní po aplikácii je možný výskyt dospelých jedincov roztočca, ktorí sú však po zásahu Nissorunu sterilní, tzn. že z vajíčok nakladených zasiahnutými dospelými jedincami sa neliahnu larvy. Chmeľ ošetrený Nissorunom nemá vývozné obmedzenia, importné tolerancie sú stanovené pre USA, Nemecko i Japonsko.
VINIČ: Pri silnom výskyte zimných vajíčok roztočca ovocného je najefektívnejšie skoré jarné ošetrenie tesne pred alebo na začiatku liahnutia lariev zo zimných vajíčok v koncentrácii 0,07%. Odporúčané množstvo postrekovej kvapaliny je 10l na 100m2, t.j. dávka 7g na 100m2. Prípravok možno veľmi dobre použiť pre kontrolu populačnej hustoty roztočca ovocného alebo chmeľového aj v neskoršom termíne rašenia (4-5 listov koncom apríla) začiatkom mája v rovnakej dávke 7g na 100m2. Prípravok je použiteľný v rámci integrovanej ochrany rastlín, je plne selektívny k dravým roztočom Typhlodromus pyri – populácia Mikulov.
JADROVINY, KÔSTKOVINY: Najefektívnejšie je ošetrenie na začiatku liahnutia lariev roztočca. Najvhodnejší termín pre aplikáciu vo fáze BBCH 56 „zelený púčik“ u jadrovín, eventuálne BBCH 57 „biely púčik“ u kôstkovín. Odporúčané množstvo postrekovej kvapaliny je 10 l na 100m2, t.j. 7g prípravku na 100m2. Prípravok je použiteľný s dravým roztočom Typhlodromus pyri – populácia Chelčice. Neskoršie termíny aplikácie je nutné zohľadniť vo vzťahu k populačnej hustote roztočca v dobe predpokladanej aplikácie (len včasné ošetrenie je účinné) a dlhodobej ochrannej lehoty 30 dní nevhodné pre skoro zbierané odrody.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.