bez driny, budeš bez buriny

Sanium ultra 100ml

7,12 s DPH 5,93 € bez DPH
Sanium Ultra 100ml - proti cic.a žrav.škodcom, (pôvodne Decis) Floraservis. Koncentrát. Ochrana okrasných rastlín proti cicavým a žravým škodcom. - kontaktné a rýchle pôsobenie - veľmi dobre účinkuje pri nízkych teplotáchSanium Ultra je postrekový insekticídny prípravok vo forme vodnej emulzie typu olej - voda určený na reguláciu výskytu živočíšnych škodcov v záhradníctve.Účinná látka: deltamethrin 15 g/lDeltamethrin, účinná látka prípravku Sanium Ultra, je svetlostabilný syntetický pyrethroid. Ničí škodcov ako dotykový a požerový jed s významným repelentným účinkom proti celému radu škodcov, hlavne proti voškám a čiatočne ovicídnym účinkom. Nepôsobí na roztoče.
Obj. čislo:
AT528
EAN:
3664715009979

Sanium ultra 100ml

Sanium ultra 100ml 

Plodina Škodlivý činiteľ Koncentrácia v % Dávka do 10L vody / na 100m2 Čakacia lehota v dňoch Povolené kombinácie a poznámky
okrasné rastliny Žraví a cicaví škodcovia   3-5 ml 3 dni od začiatku výskytu, aplikovať do stekania
zemiaky Pásavka zemiaková   3-3,5 ml 14 dní dávka do 4L vody, podľa signalizácie ošetrujte v období maximálneho liahnutia lariev do štádia L3
rajčiak Pásavka zemiaková   3-3,5 ml 14 dní dávka do 4L vody, podľa signalizácie ošetrujte v období maximálneho liahnutia lariev do štádia L3
ovocné dreviny Žraví a cicaví škodcovia   3-3,5 ml 28 dní dávka do 10L vody, od začiatku výskytu, aplikovať do stekania
jablone Obaľovač jablčný (1. generácia)   6-7 ml 28 dní od začiatku výskytu, aplikovať do stekania
jablone Obaľovač jablčný (2. generácia)   6-7 ml 28 dní od začiatku výskytu, aplikovať do stekania
čerešne Vrtivka čerešňová   6-7,5 ml 7 dní podľa signalizácie, aplikovať do stekania
višne Vrtivka čerešňová   6-7,5 ml 7 dní podľa signalizácie, aplikovať do stekania
jahody Kvetovka jahodová   5 ml 3 dni dávka do 6L vody, pred kvitnutím
reďkovka Blyskáčik repkový   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
reďkovka Krytonos repkový   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
reďkovka Krytonos štvorzubý   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
reďkovka Húsenice   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
reďkovka Piliarka repková   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
reďkovka Skočky   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
kapustová zelenina Skočky na hlúbovinách   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
kapustová zelenina Piliarka repková   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
kapustová zelenina Húseničky môr   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
kapustová zelenina Húseničky mlynárika kapustového   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
kapustová zelenina Krytonos repkový   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
kapustová zelenina Krytonos štvorzubý   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
kapustová zelenina Blyskáčik repkový   3-5 ml 7 dní dávka do 4L vody, od začiatku výskytu
hrach Vošky na strukovinách   3-3,5 ml 7 dní dávka do 4L vody, podľa signalizácie
hrach Strapky na strukovinách   3-3,5 ml 7 dní dávka do 4L vody, podľa signalizácie
cibuľa Mínerka pórová   5 ml 10 dní dávka do 4L vody, podľa signalizácie
pór Mínerka pórová   5 ml 10 dní dávka do 4L vody, podľa signalizácie
vinič Obaľovače na viniči   6-7,5 ml 21 dní podľa signalizácie, aplikovať do stekania

 Zemiak a rajčiak:  Proti pásavke zemiakovej ošetrujte podľa signalizácie v období maximálneho liahnutia lariev do štádia L3. V oblastiach, kde sa zistil slabší účinok pyrethroidov na pásavku zemiakovú je nutné takéto prípravky aspoň na jeden rok z používania vynechať. Maximálne 1x za vegetáciu.

Ovocné dreviny: Ošetrujte proti cicavým a žravým škodcom od začiatku ich výskytu. Pri aplikácii prípravku dbajte na jeho rovnomerné pokrytie na listoch, ale prípravok nesmie stekať z povrchu listov. Prípravok pôsobí na kvetovku jabloňovú, piliarky, podkopáčika, obaľovače, húsenice rôznych motýľov, vošky a radu ďalších škodcov. Maximálne 1x za vegetáciu.

Jabloň: Proti obaľovaču jablčnému ošetrujte podľa signalizácie, od začiatku výskytu škodcu, t.j. asi týždeň po vrchole náletu motýľov do feromónových lapačov. Pri aplikácii prípravku dbajte na jeho rovnomerné pokrytie na listoch, ale prípravok nesmie stekať z povrchu listov. Maximálne 1x za vegetáciu.

Čerešňa, višňa: Proti vrtivke čerešňovej ošetrujte podľa signalizácie, proti imágam asi tyždeň po začiatku výletu škodcu. Pri aplikácii prípravku dbajte na jeho rovnomerné pokrytie na listoch, ale prípravok nesmie stekať z povrchu listov. Maximálne 1x za vegetáciu.

Vinič:  Proti piliarke repkovej a krytonosom ošetrite v čase výskytu. Prípravok aplikujte podľa signalizácie (viď. jabloň). Ošetrujte na začiatku liahnutia húseníc obaľovačov. Húsenice prvej generácie sa obyčajne liahnu v druhej polovici mája, húsenice druhej generácie v druhej polovici júna. Prúd vzduchu s kvapôčkami insekticídu smerujte predovšetkým do zóny kvetenstva viniča. Maximálne 1x za vegetáciu. Pri aplikácii prípravku dbajte na jeho rovnomerné pokrytie na listoch, ale prípravok nesmie stekať z povrchu listov.

Jahoda: Proti kvetovke jahodovej aplikujte pred kvitnutím. Maximálne 1x za vegetáciu.

Reďkovka:  Proti skočkám aplikujte prípravok tesne po vzídení alebo výsadbe. Proti piliarke repkovej v čase výskytu. Proti húseniciam rôznych motýľov na začiatku liahnutia lariev. Proti krytonosom ošetrujte v čase výskytu škodcu. Maximálne 1x za vegetáciu.

Brokolica, karfiol, rúžičkový kel, hlávková kapusta, čínska kapusta, kaleráb: Proti skočkám aplikujte prípravok tesne po vzídení alebo výsadbe. Proti piliarke repkovej v čase výskytu. Proti húseniciam rôznych motýľov na začiatku liahnutia lariev. Proti krytonosom ošetrujte v čase výskytu škodcu. Maximálne 1x za vegetáciu.

Hrach:  Prípravkom ošetrujte podľa signalizácie. Proti strapkám ošetrujte na začiatku kvitnutia, proti voškám v čase výskytu. Ošetrený hrach nesmie byť skrmovaný! Maximálne 1x za vegetáciu.

Cibuľa, pór:  Proti minérke pórovej ošetrujte v období hromadného rojenia dospelých jedincov až do začiatku liahnutia lariev. Maximálne 1x za vegetáciu.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

 

Parametre

Hmotnosť 0,2 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.