bez driny, budeš bez buriny

Sanogarden 0,5l rozprašovač

8,16 s DPH 6,80 € bez DPH
Vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam a hnilobe.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT8704
EAN:
8586002988468

Sanogarden 0,5l rozprašovač

Sanogarden 0,5l rozprašovač 

Zloženie: 5g/100g (5%) peroxidu vodíka 0,01g/100g (0,010%) striebra. Vysoko účinný dezinfekčný prostriedok proti plesniam a hnilobe. Ničí 99,99% všetkých vírusov, baktérií a plesní. Zabraňuje krížovej kontaminácií. POZOR! Nie je určený na dezinfekciu pokožky (rúk a iných častí tela) ani na vnútorné použitie! Výhody používania: · Jednoduchá aplikácia;· Univerzálne použitie;· Dlhodobí účinok vďaka patentovanej formulácií;· Nefarbí a nemá žiadny zápach; · Vysoká účinnosť – ničí 99,99% všetkých vírusov, baktérií a plesní; Možnosť použitia od 0 – 95°C; · Prakticky 100% odbúrateľný; časti priestorov určených na skladovanie (pivnica, komora, garáž ...) · prepravky, debny, náradia, nástroje a iné pomôcky určené pre kontakt s plodinami.

Netreba oplachovať a neutralizovať; Žiadne vedľajšie účinky na ovocie a zeleninu; · Zloženie, ktoré nezanechá žiadne stopy dezinfekčného prostriedku na ovocí a zelenine určenej pre ľudskú spotrebu;
· Schopnosť ničenia biofilmov; Zabezpečuje možnosť dlhodobého skladovania;  Spĺňať všetky národné a medzinárodné kvalitatívne
štandardy.
Rozsah použitia:
· plodiny (zelenina, ovocie, kvety .....) pred a pri skladovaní.
· steny, stropy, podlahy a iné časti priestorov určených na skladovanie (pivnica, komora, garáž ...)
· prepravky, debny, náradia, nástroje a iné pomôcky určené pre kontakt s plodinami.

POZOR! Nie je určený na dezinfekciu pokožky

(rúk a iných častí tela) ani na vnútorné použitie!

Návod na použitie:
Prípravok Sanosil Super 25 Ag (S010 Ag) sa aplikuje neriedený v dávke 50–100ml/m2. Obsah 500ml rozprašovača Vám vystačí na 5-10m2 plochy, alebo povrchu ktorý potrebujte ošetriť.  Ošetrovaný povrch musí byť zbavený hrubých nečistôt, ktoré by zabránili kontaktu prípravku s povrchom. Požadovaný povrch, plochu, plodinu postriekajte odporúčaným množstvom prípravku a nechajte pred ďalšou manipuláciou pôsobiť 30-60min. Počas aplikácie nesmie teplota klesnúť pod bod mrazu.

Biocídny účinok: prípravok začína účinkovať v rozmedzí od 1-60min.

Vedľajšie účinky: žiadne.

„Tajomstvo“ dezinfekčných prostriedkov Sanosil spočíva v dvojfázovom účinku a synergickom efekte ich hlavných komponentov – peroxidu vodíka a striebra.
Zjednodušene povedané: peroxid vodíka atakuje bunečné steny mikroorganizmov, striebro pôsobí v ich vnútri. Kým peroxid vodíka sa rozkladá na kyslík a vodu, stopy striebra zostávajú na dezinfikovanom povrchu. Sú neviditeľné, nie sú toxické, ale aktívne a účinne zabraňujú mikrobiologickej rekontaminácii.
 
Princíp práce
SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) je multi-komponentný dezinfekčný prostriedok.
Použitá aktívna látka je peroxid vodíka, ktorý je neškodný pre životné prostredie. Počas komplexného výrobného postupu je účinná látka stabilizovaná a posilnená striebrom, čím sa dosahuje výrazne lepšia účinnosť proti mikroorganizmom. Stopy striebra, ktoré zostávajú na ošetrených plochách, nie sú viditeľné ani toxické. Účinne však zabraňujú opätovnej mikrobiologickej kontaminácii.
Elementárny kyslík, vznikajúci z peroxidu vodíka, atakuje bunečné steny mikroorganizmov priamym kontaktom. Chemická reakcia kyslíka s molekulami bunečných stien spôsobuje ich denaturáciu a deštrukciu. Tento efekt je posilnený účinkom strieborných iónov, ktoré sa viažu na disulfidové väzby proteínov reprodukčného komplexu ako aj metabolického systému mikroorganizmov, pričom dochádza k ich inaktivácii alebo vyzrážaniu. Opätovná kontaminácia povrchov ošetrených SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) je merateľne sťažená (bakteriostatický účinok). Prostredníctvom odstránenia spórov plesní* je zabránené ich opätovnému rastu.
* Na odstránenie plesní odporúčame použiť náš výrobok SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag), dezinfekčný prostriedok špeciálne vyvinutý na boj proti kontaminácii plesňami).

Aplikácie
SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) sa rovnomerne nanáša na čisté a suché povrchy (ktoré sa už nelesknú od vlhkosti), neriedený, pomocou vhodného striekacieho zariadenie / postrekovača. V prípade vysoko kontaminovaných povrchov môže dochádzať k tvorbe slabej peny.
Expozičný čas: cca 4 - 12 hodín (najvhodnejšie cez noc).
Takto ošetrené izby môžu byť prístupné kedykoľvek, bez zvláštnych ochranných opatrení.
Dávkovanie: cca 0,2 l na m2
V prípade silného znečistenia odporúčame opakovať aplikáciu.

Vysušovanie budovy
Po dokončení dezinfekcie je nanajvýš dôležité začať dôkladne vysušovať budovu. Preto je nevyhnutné používanie vyhrievacích ventilátorov a odvlhčovacích zariadení.
V závislosti na tom, ako dlho stavba bola pod vodou, sušiaca fáza môže trvať dni až týždne.
Ak sa počas sušenia vytvárajú nepríjemné pachy, je nutné opakovať postup dezinfekcie pomocou dezinfekčného prostriedku SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag).
Aby sa zabránilo akémukoľvek riziku kontaminácie plesňami, neodporúčame prinášať akékoľvek vybavenie a zariadenia / príslušenstvo do budovy pred jej dôkladným vysušením.

V prípade znečistenia plesňami
Napriek všetkým prijatým opatreniam sa môže stať, že na povrchu začína rásť pleseň. Viditeľný rast plesní  možno úspešne eliminovať fungicídnym prostriedkom SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag), s hlavnými komponentmi peroxidu vodíka a striebra, je úplne netoxický, na rozdiel od mnohých fungicídnych prípravkov, ktoré sú na trhu k dispozícii.
Pri úprave postihnutej oblasti sa do prostredia okrem kyslíka (O2) neuvoľňuje žiadna iná látka. Preto sa pri použití SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) netreba obávať žiadnych negatívnych vedľajších účinkov látok, ktoré sa môžu do prostredia  uvoľňovať pri použití iných dezinfekčných prostriedkov (chlór, atď.). Veľmi malé množstvo striebra, ktoré zostáva na dezinfikovanom povrchu je neviditeľné a netoxické, a účinne zabraňuje opätovnej mikrobiologickej kontaminácii. SanoGARDEN (Sanosil Super 25 Ag) nemá karcinogénne a mutagénne účinky. Je prakticky neškodný pre odpadové vody a životné prostredie.

Používajte biocídy bezpečne. Vždy si prečítajte informačný štítok a informácie o produkte pred jeho použitím.
Naše prevádzkové inštrukcie, ústne i písomné, sú založené na rozsiahlych testoch. Naše rady sú podávané podľa našich najlepších existujúcich vedomostí, avšak nie sú právne záväzné, pretože použitie prostriedkoch a ich skladovanie nie sú pod našou priamou kontrolou. Opis produktov a detaily vlastností zlúčenín nezakladajú žiadnu zodpovednosť za prípadné škody.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.