bez driny, budeš bez buriny

Scala 10ml

2,75 s DPH 2,29 € bez DPH
Postrekový fungicídny prípravok určený na ochranu jadrovín proti chrastavitosti a na ochranu viniča a jahôd proti plesni sivej (botrytíde). Scala je fungicíd zo skupiny..
Výrobca:
Obj. čislo:
AT555
EAN:
8586002980417

Scala 10ml

Scala 10ml 

Popis produktu

Postrekový fungicídny prípravok určený na ochranu jadrovín proti chrastavitosti a na ochranu viniča a jahôd proti plesni sivej (botrytíde). Scala je fungicíd zo skupiny anilinopyrimidínov s kontaktným, translaminárnym a fumigačným účinkom. Pôsobí preventívne (počas 7-10 dní) a naviac po dobu 2-3 dní aj kuratívne. Mechanizmom jeho účinku je inhibícia vylučovania enzýmov huby, ktoré sa podielajú na vzniku a rozvoji infekcie rastlín, čím sa inhibuje a prerušuje infekčný proces. Spoľahlivo účinkuje aj pri teplotách už od 5 °C. Scala sa vyznačuje dobrým účinkom najmä proti chrastavitosti na listoch. Osvedčuje sa ako doplnok klasických triazolových fungicídov na posilnenie ich účinku a zníženie rizika vzniku rezistencie. Tým, že nemá len preventývny, ale aj kuratívny účinok, umožňuje lepšie načasovanie ochrany. Benefity: Účinná látka pyrimethanil znižuje riziko rezistencie v aplikačných sledoch (rozdielny spôsob účinku). Spoľahlivo funguje aj za nestáleho počasia a pri nízkych teplotách od 5 °C. Kontaktný fungicíd s fumigačným efektom, naviac s liečivým účinkom. Jadroviny: Prvý preventívny postrek urobíme tesne pred kvitnutím, druhý ihneď po odkvitnutí stromov. Za mimoriadne daždivého jarného počasia treba pred kvitnutím urobiť až dve ošetrenia. Interval medzi aplikáciami: 7-10 dní. Maximálny počet aplikácii za sezónu: 3x. Vinič: Nižšiu dávku 5 cml aplikujte na začiatku vegetácie alebo pri slabšom infekčnom tlaku. Vyššie dávky aplikujte pri silnejšom infekčnom tlaku. Dávku 10 ml maximálne do začiatku kvitnutia. Dávku 15ml maximálne do fázy nasadzovania plodov. Dávku 20ml maximálne na bobule veľkosti hrášku. Postrek smerujte do zóny strapcov, aby bolo zabezpečené dokonalé ošetrenie bobúľ. Listy viniča ošetrené prípravkom Scala nesmú byť použité na potravinárske účely! Maximálny počet aplikácii za sezónu: 1x. Jahody: Prípravok aplikujte proti plesni sivej v období kvitnutia. Maximálny počet aplikácii za sezónu: 1x. Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku.

Parametre

Hmotnosť 0,026 kg

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.