bez driny, budeš bez buriny

Substrát supresívny rajč.,pap. a uhorky 15 l

6,30 s DPH 5,25 € bez DPH
Substrát pre paradajky, papriku a uhorky je špeciálne určený pre pestovanie uvedených plodín najmä v pestovateľských nádobách alebo na záhonoch a v skleníkoch.
Obj. čislo:
AT9060
EAN:
8595618401384

Substrát supresívny rajč.,pap. a uhorky 15 l

Charakteristika produktu

Supresívne substrát pre paradajky, papriku a uhorky je špeciálne určený pre pestovanie uvedených plodín najmä v pestovateľských nádobách (kvetináčoch, misách a pod.) alebo na záhonoch a v skleníkoch. Je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou. Substrát je obohatený hnojivom so základnými aj mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na rast a vývoj rastlín.

Použitie

Supresívne substrát pre paradajky, papriku a uhorky je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, najmä potom druhy rodu Fusarium, Pythium Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie klíčiacich rastlín, sadeníc aj vzídených rastlín zeleniny a uplatňovanie tohto substrátu obohateného o antagonistický organizmus predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše, prítomnosť spomínané huby (Trichoderma virens) pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stavu tzv. indukovanej rezistencie, tj. stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov. Ďalej je supresívny substrát pre paradajky, papriku a uhorky obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami ktorí napádajú rastliny. Hlavným cieľom zámerné inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc aj vzídených rastlín rôznych druhov zeleniny pred škodcami, ktorí napádajú koreňový systém rastlín, napr. pred larvami kováčikov (tzv. drôtovcov), lalokonoscov, chrústov a krtonožek a rady ďalších škodcov. Okrem druhov škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde je významný aj účinok huby na škodcov, ktorí v pôde prebžívajú iba časť svojho vývoja (napr. Thrips).

Dávkovanie

Pred naplnením truhlíka, kvetináčov alebo inej vhodnej nádoby substrátom nasypeme na dno nádoby primeranú drenážnu vrstvu keramzitu, tým je regulovaný odtok vody a zaručené dostatočné prevzdušnenie koreňov. Potom nasypeme trochu substrátu, sadenice zasadíme a nádobu substrátom doplníme. Substrát zľahka pritlačíme a dobre prevlhčíme. Pri vysádzaní sadeníc na záhonoch a v skleníkoch vyhĺbime primeranú jamku, zasadíme rastlinu a priestor substrátom vyplníme. V oboch prípadoch rastliny pravidelne zalievame a po 6 týždňoch (dostatočná zásoba živín z nového substrátu) začneme s pravidelným prihnojovaním.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.