bez driny, budeš bez buriny

Substrát supresívny výsev 5 l

2,85 s DPH 2,38 € bez DPH
Profík supresívny substrát je určený špeciálne na výsevy a množenie rastlín.
Výrobca:
Obj. čislo:
AT7693
EAN:
8594003199035

Substrát supresívny výsev 5 l

CHARAKTERISTIKA:

Profík supresívny substrát je určený špeciálne na výsevy a množenie rastlín. Je pripravený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou a perlitom. Je vhodný ako na siatie semien, tak aj k prepichovaniu odrezkou rastlín.

OBSAH VÝSEVNÉHO SUPRESÍVNEHO SUBSTRÁTU : 

  1. Zmes vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny s upravenou pH reakciou a perlitom.
  2. Hnojivo so základnými stopovými prvkami a mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu,čo má priaznivý vplyv na bezproblémové zakoreňovanie odrezkov a klíčenie výsevov.
  3. Huby :
    • TRICHODERMA VIRENS –   ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, vrátane fytopatogénnych húb rodov Fusarium, Pythium, Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie klíčiacich a vzchádzajúcich rastlín, a preto používanie výsevného substrátu, obohateného o antagonistický organizmus, predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc a sadeníc pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. 
    • METARHIZIUM ANISOPLIAE –  ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami, ktorí napádajú klíčiace a vzchádzajúce rastliny. Hlavným cieľom zámernej inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc rôznych druhov zeleniny a okrasných rastlín pred škodcami, ktorí napádajú koreňový systém rastlín, napr. Pred larvami kováčikov (tzv. Drôtovcov), lalokonoscov, chrústov a chroustků, krtonožek, Osenice a  ďalších škodcov. Okrem druhov škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde, je významný aj účinok huby na hmyz, ktorí v pôde strávia iba časť svojho vývoja (napr. Thrips).

POUŽITIE: Primerané množstvo substrátu nasypeme do vhodnej nádoby a zasejeme semienka, alebo zasadíme odresky rastlín. Potom primerane zalejeme a vlhkosť substrátu udržujeme po celú dobu, než sú sadeničky pripravené na presádzanie. Akonáhle semená vzídu, alebo odrezky zakorenia, je možné začať s ich prihnojováním. Takto vypestované jednotlivé druhy sadeníc potom presádzame do príslušného špeciálneho substrátu.


PROFÍK je rad profesionálnych výrobkov do ktorej patria ako hnojivá, tak substráty. Substráty Forestina svojím zložením zodpovedajú najvyšším nárokom ako hobby pestovateľov, tak i profesionálov, pretože sa jedná o 100% substráty. Základom ucelenej rady je vždy zmes kvalitnej svetlej a tmavej rašeliny. Pomer oboch týchto hlavných častí a úprava pH sa potom riadi podľa účelu použitia a pre rôzne druhy rastlín sa k tomu pridávajú ďalšie doplnkové komponenty - čerstvý alebo sušený íl, kremičitý piesok, potrebné minerály atď. Každý substrát Forestina obsahuje primeranú dávku kvalitného minerálneho hnojiva, ktoré rastlinám poskytuje dostatočnú výživu na prvých 6 týždňov.

BALENIE: 15 l

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.